Megszólalt Navracsics Tibor az uniós pénzekről

Megszólalt Navracsics Tibor az uniós pénzekről

Területfejlesztésre 2021 és 2027 között 14 ezer milliárd forint jut, kiemelt cél a versenyképesség erősítése, a zöld és digitális átmenet megvalósítása, valamint az, hogy 2030-ra Magyarország az öt legélhetőbb uniós tagállam közé tartozzon - mondta Navracsics Tibor területfejlesztési miniszter a Joint Venture Szövetség gazdaságélénkítő programsorozata, a Country Ride első állomásán Veszprémben.

Koronavírus: ezeket a magyar régiókat roppanthatja meg a járvány

Koronavírus: ezeket a magyar régiókat roppanthatja meg a járvány

Az elmúlt három hónapban globális méretűvé vált koronavírus-járvány erős hatást gyakorol hazánk gazdasági folyamataira és a lakosság mindennapjait is átírja. (A veszélyeztetettekről itt írtunk.) A KSH szerint a hatások az ország egyes részeit eltérően érinthetik. Ennek mértéke nagyban függ attól, hogy az ottani gazdasági-társadalmi szerkezet milyen jellemzőkkel bír, illetve a leginkább érintett területek vagy csoportok mekkora súlyt képviselnek a térségben.

Mutatjuk, hol élnek a legtovább a magyarok

Mutatjuk, hol élnek a legtovább a magyarok

A születéskor várható élettartam egy ideje nem tud igazán növekedni Magyarországon, most viszont azt is megtudhatjuk, hogy melyik megyében élnek a legtovább és a legrövidebb ideig a magyarok.

Itt a bizonyíték, milyen durván szétszakadt Magyarország - Hihetetlen különbségek a fizetésekben

Itt a bizonyíték, milyen durván szétszakadt Magyarország - Hihetetlen különbségek a fizetésekben

A fejletlenebb országrészeknek az elmúlt évek kedvező gazdasági környezete mellett sem sikerült sok tekintetben felzárkóznia a fejlettebbekhez, számos mutató alapján óriási szakadék tátong Magyarország egyes térségei között. A Központi Statisztikai Hivatal "Fókuszban a megyék - 2018. I-IV. negyedév" című kiadványában szereplő adatok ismét erre a sajnálatos jelenségre világítottak rá.

Térképen Magyarország hihetetlen lakáspiaci különbségei

Hatalmasak a különbségek az ország különböző pontjai között, ha a lakásárakat nézzük. Ráadásul egyre nő. Míg 2007-ben a válság előtt még csak öt és félszer kellett többet fizetni Budapesten átlagosan egy ingatlan egy négyzetméteréért, mint az Észak-Alföld községeiben, addig 2016 első 9 hónapja alapján a különbség már több mint 8,6 szoros volt. Nagy eltérések vannak abban is, hogy a vásárlók hol és mennyiért vesznek lakást. Míg az észak-keleti régióban az átlagár 3 millió forint volt, addig a fővárosban 20,3 millió forintért vettek lakást a vásárlók 2016-ban.

Valóban csak ennyit ér az ingatlan, ha vidéki?

Míg a fővárosban gyakorlatilag felforrt az ingatlanpiac, addig a megyék többségében továbbra is a korábbi nyomott áron kínálják az eladók a lakásokat. Az Otthontérkép elemzéséből kiderül, hogy az életkörülményekben tapasztalható különbségek hogyan hűtik, vagy éppen szorítják le teljesen az ingatlanpiaci lázat a vidéki megyékben.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező víz folyik a csapból? Itt a térkép, több százezer magyart érinthet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.